Nasze działania

Stowarzyszenie zrzesza kilkunastu członków, głównie osoby starsze w wieku 60+. Przy stowarzyszeniu działa Kolpingowski Klub Seniora nastawiony na rozwój usług społecznych na rzecz osób starszych oraz wspieranie działań samopomocy i samoorganizacji seniorów. Aktywność stowarzyszenia opiera się w głównej mierze na wolontaryjnej pracy członkiń i członków i jest dedykowana głównie mieszkańcom krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga Klub Celtycki prowadzi różnorodne działania, pozyskując również na nie środki zewnętrzne:

Wędrówki szlakami jakubowymi, spacery krajoznawcze, nordic walking

Stawiamy na zdrową aktywność fizyczną organizując piesze wyprawy i spacery historyczno-podróżnicze w okolicach Krakowa.

/images/activities/1.png

Zajęcia fizyczne: rytmika dla seniorów, gimnastyka

W myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch” dbamy o sprawność i zdrowie fizyczne – ćwiczenia gimnastyczne i sportowe pomagają nam zachować sprawność i zdrowie.

/images/activities/2.jpg

Warsztaty kulinarne, wykłady na temat zdrowego żywienia

Racjonalne żywienie to podstawa zdrowia – jak zdrowo żywić siebie i bliskich pomagają ustalić nam specjaliści: korzystamy z porad dietetyków i lekarzy. Jak przygotować smaczne i zdrowe potrawy – w tym również z „kuchni świata”, uczymy się w trakcie warsztatów kulinarnych.

/images/activities/3.jpg

Zajęcia w obszarze kultury i sztuki

„Nie samym chlebem człowiek żyje” – my potrzebujemy jeszcze doznań artystycznych, dlatego organizujemy wyjścia do teatrów, muzeów, galerii, wystaw i kina. Spotkania podróżnicze, literackie, poetyckie to odskocznia od szarej codzienności, okazja spotkania ciekawych ludzi i przeżycia wzruszeń.

/images/activities/4.jpg

Warsztaty językowe, komputerowe i rękodzielnicze

Na naukę nigdy nie jest za późno – tyle nowych, ciekawych zjawisk wokół, jeszcze tyle nowych rzeczy do poznania, nauczenia się: chcemy lepiej porozumiewać się, móc korzystać z dobrodziejstw internetu, wykonywać piękne wytwory rękodzielnicze.

/images/activities/5.jpg

Integracja

Bierzemy udział w Kolpingowskiej Senioriadzie, spotkaniach w organizacjach prosenioralnych, wizytach studyjnych u zaprzyjaźnionych Rodzin Kolpinga.

/images/activities/6.jpg

Kampanie społeczne i fundraisingowe

Aktywnie włączamy się w akcje pomocy potrzebującym. Od lat uczestniczymy w akcji „Niedzielny obiad” zapraszając samotnych seniorów do stołu nie tylko na posiłek, ale przede wszystkim na spędzenie przy stole czasu z osobami życzliwymi. Wsparliśmy kampanie fundraisngowe: „Wiaderko prądu” – akcja zbierania funduszy na zakup paneli słonecznych dla mieszkańców Ugandy oraz „Razem dla Hondurasu” – zapewnienie środków na zakup podstawowych produktów spożywczych dla dotkniętych pandemią mieszkańców Hondurasu.

/images/activities/7.jpg

Jeżeli chcesz pomóc w naszych działaniach
skontaktuj się z nami!